010.Ocena bloga Princess Suricruise


Tym razem Onet. Bez zbędnego gadania - do dzieła! Blog BlairCruise

Wjazd do miasta 7/10
Na pierwszy rzut oka adres nie powiedział mi nic. Widzę imię księżniczki Suricriuse, oryginalne, ale czego to ludzie nie wymyślą. Dopiero po wejściu na stronę zaczynam się orientować, że to przecież ta mała dziewczynka, która ubiera się lepiej niż połowa gwiazd, a adres zawiera też jej nazwisko. Szablon przystosowany tylko do Mozilli, bo w Explorerze ma nieładne białe paski – mogłabyś gdzieś z boku o tym napisać. Nagłówek brzydki nie jest, tylko strasznie szeroki. Zupełnie też nie rozumiem tych kategorii pod zdjęciem – nigdzie nie odsyłają, więc, po co zaśmiecać bloga? Dwa teksty „about” są tak małe, że muszę przybliżyć się do ekranu i czytam je z odległości mniej więcej 10 cm. I tak z trudem. Mimo to, kolorystyka i ładnie uśmiechająca się dziewczynka zachęcają do dalszej wizytacji. Zawsze zastanawiało mnie, po co ludzie tworzą blogi o innych ludziach, zobaczymy, czy twój blog będzie potrafił mi to uzasadnić.

Architektura 10 /15
Jak już wspomniałam, nagłówek jest dla mnie za szeroki. Może wystarczyłoby np. jedno zdjęcie zamiast dwóch? Rażą mnie też te dwie białe kreski, ale to wina mojej wieszającej się Mozilli. Jak zauważyłam, czcionka nie tylko w nagłówku jest mała, ale też w normalnych notkach. Znacznie utrudnia to czytanie i odbiera trochę przyjemności. Dalej – skoro masz szeroką listę niepotrzebne jest archiwum i odwrotnie. Z jednego można spokojnie zrezygnować. Osobiście jestem wielbicielką listy, bo archiwum (szczególnie w twoim przypadku) zajmuje bardzo dużo miejsca. Także ocenialnie i inne blogi przeniosłabym do prostej kategorii „linki”. Podoba mi się idea zdjęcia miesiąca, fani mogą mieć coś do powiedzenia, a ze strony estetycznej – ładnie zajmuje miejsce po lewej stronie i równoważy menu.

Zwiedzanie 20/26
a)      Historia 16/20
Jak słusznie zauważyłaś, nie byłabym w stanie przeczytać wszystkich notek, bo jest ich ogrom. Na twoim blogu jest więcej zdjęć niż tekstu, głównie na temat nowego ubioru Suri. W ciągu całego czerwca wszystko obracało się wokół „Dziewczynka wyszła z hotelu”. Cały twój blog przypomina mi trochę maniakalne śledzenie biednego dziecka. Doceniam, że chce ci się szukać tego wszystkiego, a nadal nie widzę celu. Co do ubioru: owszem, ma ładne rzeczy, ale ograniczyłabym się do jednorazowego zamieszczania ich zdjęć, a nie za każdym razem, kiedy Suri ma je na sobie. Podobnie ma się rzecz z samymi zdjęciami. Po 5 fotek praktycznie tego samego ujęcia to jak na mój gust odrobina za dużo. Reasumując, wrażenie jest pozytywne, tylko czuję mały przesyt tą dziewczynką.
b)      Do odrestaurowania 4/6
Przecinki 0/2
Brak literki 2/2
Inne błędy 2/2
Tutaj ciężko jest się przyczepić, ponieważ twój blog składa się głównie ze zdjęć. Mimo to znalazłam kardynalne błędy interpunkcyjne. Jest taka rymowanka, która może pomóc ci zapamiętać, kiedy stawiamy przecinek:
„a, ale, lecz, zatem, więc, ponieważ, toteż, bo, czyli, to jest, to znaczy, że… przed tymi znakami przecinek jest”
- „czekoladowego sklepu gdzie Suri kupiła sobie czekoladową babeczkę” – przed „gdzie” przecinek
- „filmu pracuje jej tata Tom a Suri po prostu” – przed „a” przecinek
- „w jakimś sklepie a potem paparazzi” – znowu przed „a” przecinek
- „prowadzę bloga ale ją bardzo lubię” – przed „ale” przecinek
- „para mieszkała już razem a Katie zaszła” – przed „a” przecinek
Czasami też powtarzasz słowa, ale zdarza się to dość rzadko.


Zabytki 3/5
Teraz przyjrzę się menu. Nie podoba mi się nazwa pierwszego odnośnika. Sama postronka jest w porządku, ciekawie wyjaśniasz kilka aspektów. Cały blog jest o Suri, więc nazwa „Suri Cruise” niewiele mi mówi. Nazwę „styl” też bym zmieniała, na chociażby wcześniej używane przez ciebie „szafa Suri”. Mam też nadzieję, że to uaktualnisz – na razie można oglądać tylko sukienki. Nie wiem też, po co czytelnicy mają oglądać alternatywne nagłówki. Od czasu do czasu można je zmieniać, ale trzymać bezsensu na blogu- niebardzo.  I oczywiście, aż prosi się o ocenialnie i inne blogi w polecanych, a nie luźno na blogu.

Ostatnie zdjęcie 3/5
Pierwszy raz oceniam taką tematykę, ale wrażenie odniosłam jak najbardziej pozytywne. Podoba mi się, że z pasją i dość często dodajesz notki. Starasz się być na bieżąco, sprawdzasz skąd są ubrania. Widać, że to lubisz. Tutaj punkt jeszcze zdecydowanie za pomysł z szafą.

Tam ta ra ram!
43 – miasto, jak każde inne, czyli dostateczny
Głównie dostało ci się za rozmiar czcionki, bo to jest coś, co mnie strasznie irytowało podczas oceniania. Zastosowanie się do moich kilku rad i myślę, że blog będzie świetny.


7 komentarzy:

 1. Dziękuje za ocenę bloga. Nie mam raczej żadnych zażaleń i uwag. :) Fajnie że oceniłaś bo dużo osób odmówiłó mi oceny tego bloga,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że zabrakło tych 3 punktów do oceny dobrej :)

   Usuń
  2. O jak miło, pierwsza osoba, która skomentowała jakąś moją ocenę. Przywróciłaś mi sens życia:) Jak to mówią "lepsza mocna trójka niż słaba czwórka":)

   Usuń
  3. Zmieniłam wygląd bloga. Co sądzisz? Jest lepszy niż ten poprzedni?

   Usuń
  4. O, jak ładnie przejrzyście się zrobiło:) Fajny nagłówek, podoba mi się. I zielony! (Mój ulubiony kolor:)

   Usuń
  5. Oczywiście onet jak to onet robi problemy i dopiero po 15 minutach widzę jakie zmiany robię. Także zmienianie szablonu teraz zajmuje chyba z godzinę.

   Usuń
 2. Zgadzam się, ostatnio Onet to tortura, mój komentarz o twojej ocenie umieszczałam chyba 5 razy, żeby w ogóle wszedł, jak się okazało kilka razy...
  Ale ta godzina była moim zdaniem warta poświęcenia:)

  OdpowiedzUsuń