Pożegnalnie


Widzę, że Villemo już wrzuciła notkę na marginesie, ale chciałam się jeszcze pożegnać. Przepraszam wszystkich, którzy czekają na moją ocenę: nie mogę powiedzieć nic ponad to, że bardzo starałam się przed odejściem ocenić możliwie dużo blogów ze swojej kolejki.
Odchodzę z przyczyn prywatnych; z tysiąca względów nie chcę się na ich temat rozpisywać. Pozwolę sobie przy tym cicho wspomnieć, że odchodzę z Wszechstronnych, nie od oceniania, więc jeśli komuś będzie bardzo zależało, to mnie znajdzie.
Villemo, Klivo, Mukudori - życzę powodzenia, dziewczyny :)


3 komentarze:

 1. Witajcie,
  ja jestem w kolejce Villemo na trzecim miejscu. Chciałam cię poinformować, że wyjeżdżam na miesiąc i na blogu nie pojawią się nowe rozdziały. Blog nie jest zawieszony. Nie rezygnuję z oceny i mam nadzieje, że mnie osądzisz. Mam nadzieję, że to nie problem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Mukudori

  Z takim opóźnieniem komentuję ocenę swojego bloga (oszukac-smierc.blogspot.com), że aż mi wstyd. Na usprawiedliwienie mam to, że pracowałam przez ostatni miesiąc dzień w dzień nawet po trzynaście godzin i po prostu nie miałam na nic czasu, a tym bardziej na analizowanie uwag.

  Przede wszystkim dziękuję za ocenę. Nie będę się rozwodzić nad pierwszym wrażeniem i szablonem, bo to akurat sprawy drugorzędne. Jeśli jedynie chodzi o adres, to powiem, że w momencie zakładania bloga nie myślałam o tym, by nie miał polskich znaków. Gdy się zorientowałam, że oszukac smierc to trochę kulawa nazwa przez brak kreseczek, było już za późno.

  Jeśli chodzi o introdukcję (prolog) to zdania zawsze są podzielone. Niektórych przeraża ta patetyczność innym się podoba, mnie cieszy to, że nie pozostaje bez echa.

  W rozdziale czwartym po prostu nie doszło do tego, czego chciała Sakura, zostało to uniemożliwione przez jej utratę przytomności. Wątek powróci w przyszłości, niemal o nim zapomniałam.

  Zmiana strony Itachiego jest bezpośrednio związana z wydarzeniami z mangi. Itachi był podwójnym szpiegiem.

  Z większością błędów się zgadzam. Widzę braki przecinków, zazwyczaj interpunkcję wykonuję na wyczucie. Gdy używam wołacza nie akcentuję pauzy stąd notoryczny brak przecinka w tamtym miejscu. Trzeba się będzie przestawić.

  Nie rozumiem, dlaczego chcesz poprawiać „tę” na „tą”. Sama podlinkowałaś dowód na to, że „tą” jest wersją potoczną, a więc w słowie pisanym – nieodpowiednią.

  A teraz czas zająć się poprawkami. W wyglądzie niewiele będę zmieniać. Poprawię błędy i zastosuję się do rad w przyszłych rozdziałach.

  Bardzo dziękuję za poświęcony czas i tak dokładne przyłożenie się do tej oceny.

  Pozdrawiam,
  Nikumu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że wszystko jest w miarę jasne.
  Ocena ma ten minus, że zazwyczaj, chociażby się kto pocił niewiadomo ile, zostaje subiektywna. A opinii subiektywnych mogłabyś tak naprawdę poznać tyle, ile osób odwiedza Twoją stronę. Dlatego nie nalegam na jakiekolwiek zmiany, a jedynie podkreślam, co według mnie byłoby idealne.
  Tak czy siak, dziękuję za docenienie oceny skomentowaniem i życzę Ci przede wszystkim wytrwałości w pisaniu, bo reszty z pewnością Ci nie brak.
  Pozdrawiam,
  Mukudori.

  OdpowiedzUsuń